Tynki żywiczne

Firma Sunchez - Łódź posiada duże doświadczenie w kładzeniu tynków tradycyjnych oraz tynków żywicznych zwanymi popularnie mozaikami (lub nawet gemalitem).
W skład naszej firmy budowlanej wchodzą wykwalifikowani pracownicy, posiadający niezbędne kwalifikacje i bogate doświadczenie w nakładaniu tynków mineralnych, żywicznych.


Do realizacji zleconych prac korzystamy z własnego materiału, bądź powierzonego przez inwestora - zleceniodwcę.

Wykonujemy następujące rodzaje tynków:

 1. Tynki mineralne – bardzo trwałe, odporne na deszcz, ale zarazem paroprzepuszczalne. Dzięki temu wilgoć nie gromadzi się na ścianie.
  W związku z faktem, że paleta kolorów nie jest bogata, zdecydowanie często zaleca się malowane są farbami elewacyjnymi.
 2. Tynki żywiczne – paroprzepuszczalne i odporne na działanie wody. Szeroka gama dostępnych kolorów powoduje, że są chętnie wybieranym rodzajem tynku.
  Tynk mozaikowy - strukturalny, ozdobny, wykonywany jest na bazie żywicy akrylowej i naturalnego lub barwionego kruszywa. Najchętniej stosowany do wnętrz i na zewnątrz budynku. Polecany szczególnie na cokoły, podmurówki, balustrady, balkony oraz do wykończenia ościeży okien i drzwi.
 3. Tynki krzemianowe – zwane popularnie silikatowymi, są również paroprzepuszczalne, a zarazem odporne na deszcz. Dzięki swojej elastyczności mogą pokrywać małe rysy w tynku tradycyjnym. Tynki krzemianowe reagują z dwutlenkiem węgla, który jest zawarty w powietrzu i dzięki temu stają się twardsze i bardziej odporne.
 4. Tynki silikonowe – łączą one zalety tynków mineralnych oraz żywicznych. Charakteryzują się one odpornością na działanie wody oraz brudu. Mogą one przez wiele lat zachować swój intensywny kolor.
 5. Tynki akrylowe - podobnie jak tynki mozaikowe


Wszystkie tu wymienione tynki cienkowarstwowe są popularne oraz często stosowane jako materiał wykończeniowy, służy zarówno do dekoracji jak i do ochronnego wykończenia powierzchni ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Są one zwane także tynkami strukturalnymi. Nadają się one do tynkowania ścian wykonanych z bloczków z betonu komórkowego i silikatu, cegły, betonu, pustaków, a także na podłoża wykonane ze styropianu, płyt gipsowo - kartonowych i wiórowych.
Tego rodzaju tynki składają się ze spoiwa, wypełniacza mineralnego, pigmentów barwnych oraz domieszek nadających dodatkowe właściwości.
Dzięki zamkniętej strukturze, powłoki tynków hamują penetrację brudu niesionego z wodą oraz mikroorganizmów, glonów i grzybów.
Tynki akrylowe, silikonowe czy też silikatowe o najprzeróżniejszych strukturach i niemal nieograniczonej palecie kolorów, pozwalają na największą różnorodność w zastosowaniu wypraw zewnętrznych i optymalny dobór właściwego materiału, uwzględniającego specyfikę danego obiektu i szczególnych wymagań inwestora.

Zalety tynku:

 • jest odporny na uderzenia i zadrapania,Tynki Łódź
 • jest odporny działanie warunków atmosferycznych,
 • posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoża,
 • posiada zwiększoną wytrzymałość,
 • możliwość uzyskania dowolnej kombinacji kolorów mozaiki,
 • jest elastyczny , kompresuje naprężenia,
 • przepuszcza parę wodną umiarkowanie,
 • jest mrozoodporny,
 • jest wodoodporny.


Posiadamy atrakcyjne ceny, szybkie terminy realizacji.  Zapewniamy wysoką jakość wykonanych prac.
Naszym nadrzędnym celem jest pełne zadowolenie klienta z wykonanych prac oraz jego pozytywna ocena i godne polecenie naszej firmy innym.

... budujemy zadowolenie